Meryem Ana Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Meryem Ana Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Meryem ana otu, halk arasında Meryem otu, Meryem ana eli otu, Fatma ana eli otu gibi farklı isimlerle de bilinen Arabistan'da ortaya çıkan sağlık için faydalı bir bitkidir. Görünümü yumruk şeklinde kapalı bir ele benzediğinden, bu isimlerle anılır. Bitkinin yumruları arasında tohumları bulunur. Arabistan'a nadiren çöllere yağan yağmurlar sırasında Meryem ana otunun kuruyan yaprakları açılır ve yeşil bir renge dönüşür. Bölgedeki uzun kuraklık döneminde yumrular arasından koruduğu tohumlarını etrafa toprağa saçar. Yağmur yağarken yeterine su depolar ve daha sonraki yağmura kadar yine kapalı kalır ve yenden kuru bir bitki görünümüne bürünür.

Meryem ana otu Arabistan'da yetişen mübarek bir bitki olarak kabul edilir. Arabistan'a hacıya giden kişiler bu bitkiyi yanlarında getirirler. İçeriğinde bulunan yüksek orandaki östrojen hormonu nedeniyle kadınlarda kan dolaşımını hızlandırmakta, erkeklerde ise sperm hücresi sayısını arttırmaktadır. Aynı zamanda spermlerin kadınların yumurtalıklarında daha kolay yerleşmesini sağlayarak, gebeliğin daha kolay oluşmasına yardımcı olur. Bu önemli etkilerinin dışında, doğumdan önce Meryem ana otu içildiğinde, rahim ağzını genişletmekte ve daha kolay bir doğum yapılmasını sağlamaktadır.

Meryem ana otunu kimler kullanabilir?

Bu otu gebe kalma sorunu bulunan bütün kadınlar kullanabilir. Aynı zamanda zor doğum yapanlar ve doğum sancısı şiddetli olan gebe kadınlar kullanabilir. Meryem ana otunun tadı oldukça hoştur. Benzetmemiz doğru olursa, biraz tarçına benzer yani baharatı andırır. Bu nedenle kullanırken zorluk çekmezsiniz.

Gebe kalabilmek için kullanımı: Yumurtlamaya yakın zamanda ve yumurtlamayı takip eden 1-2 gün içinde uygulanmalıdır. Öncelikle Meryem ana otu sudan geçirilmelidir. Gece eşinizle beraber 2 rekât namaz kılın. Ardından eşinizle Nas, Felak ve Ayetel Kür-si dualarını okuyun. Bunun dışında bildiğiniz duaları da okuyabilirsiniz. Duaları okurken Meryem ana otunu bir sürahiye koyun ve üzerine su ilave edin. Bunu 1 gün böyle bekleterek, eşinizle birlikte için.

Doğumu kolaylaştırmak için kullanımı: Gebe kadınların doğum sancısı tuttuğunda ya da suyu geldiğinde, yine hazırlanmış sudan içmesi gerekir. Meryem ana otu açıldıkça, gebe kadının rahmi de açılmaya başlıyormuş ve doğumu daha kolay yapıyormuş.

Meryem Ana Otu Yorumları

soru

Filiz

14 Mayıs 2024 Salı

Bende 4 senelik evliyim çocuğum olmuyor tüp bebek te denedim olmadı nasıl uygulama m gerekiyor çünkü benim şöyle bir sorunumda var ay başı görmüyorum lütfen yardımcı olun

Cevap yaz
cevap

Kemalat

14 Mayıs 2024 Salı

Meryem ana otu gebe kalma sorunu bulunan bütün kadınlar kullanabilir. Aynı zamanda zor doğum yapanlar ve doğum sancısı şiddetli olan gebe kadınlar kullanabilir. Yumurtlamaya yakın zamanda ve yumurtlamayı takip eden 1-2 gün içinde uygulanmalıdır. Öncelikle Meryem ana otu sudan geçirilmelidir.

soru

Burcu

12 Mayıs 2024 Pazar

TM olarak bu ot nasıl kullanılıyor doğum yapacam iki ay var

Cevap yaz
cevap

Işın

12 Mayıs 2024 Pazar

Meryem Ana otu sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. Meryem ana otu içildiğinde, rahim ağzını genişletmekte ve daha kolay bir doğum yapılmasını sağlamaktadır. Gebe kadınların doğum sancısı tuttuğunda ya da suyu geldiğinde, yine hazırlanmış sudan içmesi gerekir. Meryem ana otu kullanıldıkça, gebe kadının rahmi açılmaya başlıyormuş ve doğumu daha kolay yapıyormuş.

soru

Sahra

30 Nisan 2024 Salı

Gebe kalmak için arkadaşım kullandı ve şimdi hamile. mucize bir bitki gerçekten işe yarıyor.

Cevap yaz
cevap

Nil

30 Nisan 2024 Salı

Sahra hanım meryem ana otu uygun ölçülerde kullanılması sonrasında gebe kalma durumu oldukça yüksektir. Ancak bu otun yan etkiler olduğundan dolayı uzman doktor tavsiyesiyle belli ölçülerde kullanılması gerekiyor.

soru

Res

17 Nisan 2024 Çarşamba

D vitamini ve Tereyağı yiyin hamile kalırsınız

Cevap yaz
cevap

Zehra koç

17 Nisan 2024 Çarşamba

O dediklerini ben yapıyorum ama olmuyo

soru

Canan

16 Nisan 2024 Salı

Bende kullandım geçen ay şuan bir gün gecikmem oldu inşallah Allah nasip eder bütün isteyenlere

Cevap yaz
cevap

Admin

16 Nisan 2024 Salı

Canan hanım, umarım dileğiniz gerçekleşir ve Allah bütün isteyenlere nasip eder. Sağlıklı ve mutlu bir süreç diliyorum.

soru

Isimsiz

14 Nisan 2024 Pazar

Meryem otunu hamile kalmak icin kacgun kullaniliyor acaba

Cevap yaz
cevap

Admin

14 Nisan 2024 Pazar

Merhaba Isimsiz,

Meryem otunun hamile kalma sürecinde nasıl kullanılması gerektiği konusunda kesin bir bilgi yok. Ancak, genellikle bu tür bitkisel tedaviler hakkında doktorunuza veya bir uzmana danışmanız önemlidir. Sağlığınızı riske atmadan en doğru bilgiyi bu şekilde edinebilirsiniz.

soru

İsimsiz

08 Nisan 2024 Pazartesi

Meryem ana otunu hamile kalmak için kaç gün kullanmak gerekir birde su ne kadar konulacak

Cevap yaz
cevap

Admin

08 Nisan 2024 Pazartesi

Merhaba İsimsiz,

Meryem ana otunun kullanımı hakkında kesin bir süre vermek zor olabilir çünkü her kişinin bünyesi farklıdır. Genellikle bu tür bitkisel tedavilerin etkisini görmek birkaç hafta sürebilir. Ancak, bu konuda en doğru bilgiyi bir bitki uzmanı veya doktor verecektir. Kullanımıyla ilgili olarak genellikle bir bardak suya bir parça ot konularak demleme yapılır, ancak yine de bir uzmana danışmanız önemlidir. Sağlıklı günler dilerim!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Reyhan Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Reyhan Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Canavar Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Canavar Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Göz Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göz Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6