Ballı Çörek Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Ballı Çörek Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ballı çörek otu hem ikili olarak hem de ayrı ayrı kullanıldığında birçok faydaları vardır. Mucizevi etkisi olan ballı çörek otu kanser hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır. Alternatif tıpın gelişmesiyle doğal kürler halk arasındaki tabirle "koca karı ilaçları" günümüzde yaygınlaşmıştır. Peygamberimizin ve büyüklerimizin de her zaman söylediği gibi çörek otu ölüm haricinde her derde devadır. Bal tek başına kullanıldığında öksürüğe iyi gelir. Akciğerleri yumuşatarak öksürüğü durdurur, balgam atılmasına yardımcı olur. Çörek otu ise halk arasında siyah susam olarak da bilinmektedir. Mutfakta poğaça ve böreklerde eksik olmayan çörek otunun faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok. Şimdi ballı çörek otunun faydalarını öğrenelim.

Ballı Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?

Ballı çörek otunun faydalarını bilmeyen kişilerin öğrenmesi, bilenlerin de bilgilerini tazelemesi için bu yazımızda ele alıyoruz. Ballı çörek otu nezle grip gibi hastalıklarda kuvvetlendirici etkiye sahiptir. Balın içeriğinde bulunan antibiyotik özelliği taşıyan birçok madde vardır. Bu durumda hastalıklara karşı olan direnci arttırır. Kanser tedavisinde birçok kimyasal içerikli ilaçtan daha etkilidir. Yaraların hızla iyileşmesini sağlar. Cinsel performansın yüksek seviyede tutulması için macun şeklinde yenilerek kullanılır. İdrar yolu iltihaplanmalarında enfeksiyonu söktürücü etkisi vardır. Gözün yapısını mikroplara karşı korur. Kolesterolü ve tansiyonu düzenleyici etkisi vardır. Ballı çörek otu vücuda giren mikroplara virüslere karşı kalkan görevi görür. Çocukların gelişim çağında veya hastalık dönemlerinde ballı çörek otu karışımı ilaç görevi görür.

Ballı Çörek Otu Nasıl Tüketilir?
  • Yarım kilo bal
  • 100 gram çörek otu karıştırılıp macun haline getirilerek ballı çörek otu karışımı hazırlanır. Ballı çörek otu macunu günde en fazla üç kez aç karnına 1 tatlı kaşığı kadar tüketilmelidir. Ballı çörek otu karışımı faydalı bir macundur. Fakat her şeyin fazlası gibi ballı çörek otu karışımı da zararlı olabilir. Bu kürü kullanmadan önce şeker hastalığı ve benzeri rahatsızlığınız varsa dikkat etmeli, alerjik bir durumda doktora başvurmalısınız. Geçmiş olsun.

Ballı Çörek Otu Yorumları

soru

İsade

22 Ağustos 2018 Çarşamba

Merhaba. Balın insan sağlığına faydaları çok fazla olduğunu biliyoruz. Çörek otunun da sürekli hadislerde geçtiği ve bunun sağlık açısından fayda görmek için kullanılması gerektiği belirtilmiştir. Bal ile çörek otunun karıştırılıp kür haline getirildiği zaman insan sağlığına ne gibi faydası olacaktır. Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz? Teşekkürler.

Cevap yaz
cevap

Vechi

03 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba.Ballı çörek otu nezle grip gibi hastalıklarda da kuvvetlendiricidir. Balın içeriğinde bulunan antibiyotik özellikli birçok madde vardır. Bu durumda hastalıklara karşı direnci arttırır. kanser tedavisinde birçok kimyasal içerikli ilaçtan daha etkilidir. Cinsel performansın yüksek seviyede tutulması için macun şeklinde yenilerek kullanılır. İdrar yolu iltihaplanmalarında enfeksiyonu söktürür. Kolesterolü ve tansiyonu düzenler.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni