Kanser Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kanser Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kanser otu, Manisa ilinin Akhisar ilçesinin bir köyünde bulunmuştur. İlkbahar aylarında yetişmekte olan kanser otu yapışkan ve oldukça ağır bir kokuya sahip bitki türüdür. Son yıllar da her kanser hastasının aradığı bitki gırtlak, meme ve ağız kanserine iyi geldiği tespit edilmiştir. Bu kanserlerin dışında da tüm kanser türlerine iyi geldiği söylenmektedir. Kanser otu sayesinde birçok kanser hastasının iyi olduğu söylenmektedir.

Kanser otunun kanser tedavisinde etkili olmasının hikayesi.

Yaklaşık 35-40 yıl önce Manisa ilinde yaşayan bir kadın meme kanseri yüzünden tedavi için Ankara'ya gider. Manisa'dan Ankara'ya tedavi için gidip de tedavi olmadan geri dönülen bir yolculuk olur. Bir gün bu kadın evden çıkarak bahçesine çalışmaya giderken hastalığın vermiş olduğu etki ile fazlasıyla yorgun düşer ve bir kaldırıma dinlenmek için oturur. Yolda yaşlı bir amcanın kendisine doğru hareket ettiğini fark eder, amca sakin bir şekilde kadına sorar kızım sen neden köyün bu kadar dışında yolun kenarında oturuyorsun, kadın ise biraz susup amcayı izledikten sonra hastalığını anlatır ve gücünün kalmadığını bundan dolayı oturmak zorunda olduğunu söyler. Yaşlı amcada kadının önünde yerden bitmiş otları göstererek o zaman şu önündeki otu görüyor musun, işte bu otu topla kaynat ve iç, İnşallah derdine şifa bulursun, İnşallah der ve ortadan kaybolur. Kadın eve vardıktan sonra yaşlı amcanın söylediklerini birebir yapar ve ilginç bir şekilde kısa sürede kanserden tamamen kurtulur. Bu hikâyeyi duyan ve gırtlak kanseri tedavisi gören Lütfü Acet adlı kişide bu tedavi yöntemini dener ve kanserden kurtulur.

Kanser otu temin etme yolları, bu otu temin etmenin en kolay yolu Manisa iline gitmek olur. Kanser tedavi otu ile ünlenen ilde oranın vatandaşları size yardımcı olacaktır.

Kanser otunun görünüşünü bir kere görürseniz asla unutmazsınız. Yapışkan ve pis bir kokuya sahiptir bu bitki. İnce uzun hafif tüylü yapıya sahip otun resmine internetten bakabilirsiniz. Kanser otu ilkbahar ayında çıkmaya başlar ve ağustos ayının sonlarına doğru çiçek açmaya başlar. Kanser otunu çiçek açmadan toplamanız gerekmektedir. Yani ağustos ayının sonunu beklemeyin ve erkenden otu temin etmeye çalışın. Otun daha faydalı olmasını istiyorsanız kendiniz temin etmeye çalışın. Otu toplarken dikkatli olun ve üzerindeki yapışkan maddenin gitmemesine özen gösterin. Elinizden geldiği kadar dağlık bölgelerden otu toplayın. Çünkü şehirden ne kadar uzaklaşırsanız o kadar temiz bitkiyi toplayabilirsiniz. Zehirlenme riskini göz önünde tutarak önce doktorunuza başvurun ve ne olursa olsun doktor izni ile kullanın.

Kanser otu kullanım yöntemi

1.5 litre suyu çaydanlıkta kaynatın. 3-4 adet kanser otunun sapını eliniz ile bölerek suyun içerisine atın. Bu şekilde 15 dakika kadar kaynamasını bekleyin. Kaynama işlemi tamamlandıktan sonra karışımı cam bir şişe içerisine alın. Kesinlikle plastik kullanmayın. Bu karışımı gece yatana kadar kullanın. 30 gün boyunca bu işlemi tekrar edin ve daha sonra doktora gidip hastalığınızın derecesini kontrol edin. Aslında doktora gitmeden bile hastalığınızın geçtiğini hissedeceksiniz. Ama emin olmak için doktora görünmekte fayda var.

Kanser otu nasıl saklanmalı, topladığınız kanser otu güneşten uzak olmalı ve oda sıcaklığında saklanmalıdır. Bulduğunuz otları demet haline getirin ve çürümesini engelleyin. Kanser otunu kullandıktan sonra beklenmedik yan etkileri olursa otu kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza başvurun.

Kanser Otu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6